تغییر dns دامین
آمورش های دامنه آموزش

چگونه می توانم DNS (domain name server)های دامنه ام را تغییر دهم؟

شما یه راحتی می توانید با وارد شدن به ناحیه کاربری (my.ir24.ir) و انتخاب دامنه خود DNS (دی ان اس) دامنه خود را تغییر دهید. 

پس از ورود به ناحیه کاربری به قسمت دامنه های خود رفته و روی نام دامنه خود کلیک کنید ، پس از آن می توانید در این قسمت DNS خود را تغییر دهید.

شما می توانید در بخش کاربری دامنه های دات آی آر را نیز تغییر دهید ولی اگر تمایل به انجام مستقیم این کار را دارید از روش زیر استفاده کنید

نحوه ی تغییر DNS دامنه در ایرنیک :

بدین منظور می بایست مطابق مراحل ذیل اقدام نمایید:

  1. در ابتدا می بایست وارد کنترل پنل دامنه های خود در ایرنیک شوید.  وارد قسمت تنظیمات دامنه ی خود شوید.
  2. سپس در صفحه ی تنظیمات دامنه از قسمت « سامانه ی نام دامنه (DNS) » بر روی دکمه ی « ویرایش ردیف های کارگذاری نام و میزبانی دامنه » کلیک نمایید.

 

  1. در صفحه ی کارگزار نام و میزبانی دامنه از قسمت « تنظیمات سامانه ی نام دامنه (DNS) » در بخش « کارگزار دامنه (NS Record) » ستون نام کارگزار، ردیف های ۱ و ۲ را با DNS های مورد نظر خود تکمیل نمایید.
  2. در آخر بر روی دکمه ی « اعمال » کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شوند.

 

  • نکته ۱ : برای رکورد های معمولی نیازی به وارد نمودن IP در ستون « IP کارگذار » نمی باشد. در مواقعی که از یک دامنه ی .ir بعنوان رکود NS استفاده شود لازم است تا IP سرور نیز وارد شود.
  • نکته ۲ : تغییر DNS های دامنه های ملی فقط از طریق پنل کاربری ایرنیک قابل انجام می باشد.
  • نکته ۳ : پس از تغییر DNS های یک دامنه، برای ست شدن صحیح DNS ها و اتصال دامنه به صورت کامل به هاست بین ۴ تا ۶ ساعت زمان نیاز می باشد.

امیدوارم از این آموزش استفاده برده باشید و ما را از نظرات مفید خود بهره مند سازید .

۰ ۰ رای
امتیازدهی به مطلب
حامد استادی
17 سال فعالیت در زمینه رایانه ،برنامه نویس PHP ،طراحی سایت با کمال افتخار با ایران 24 همکاری می نمایم . امیدوارم از نوشته های بنده راضی باشید و از نظرات خود ما را بهره مند سازید.
0 0 رای
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی (Inline Feedbacks)
مشاهده همه نظرات